Copyright 2024 - POWER-SPORT.sk

Silový tréning pre futbal - 1 diel

Silový tréning je základom pre optimálny výkon vo futbale. Pomôže zlepšiť rýchlosť, rýchlostnú-vytrvalosť a explozívnu silu.

Sila je fyziologický základ pre všetky pohyby. Potrebujete ju aj len k takej banálnej činnosti, akou je zdvihnutie sa z gauča!

Je teda logické, že sila je vo futbale dôležitá aj pre pohyblivosť... a to nie v malom rozsahu. Ale... je tam jeden problém, že?

 

Pravdepodobne viete ako veľa zmätočných informácií obklopuje budovanie fyzičky a sily pre šport a to hlavne vo futbalovom tréningu! Traja „tréneri“ majú deväť rozdielnych názorov a to koniec koncov aj tak nikam nevedie.

Poďme si teda vyjasniť celé toto zmätočné dianie okolo silového tréningu pre futbal a to raz a na vždy. Rozoberieme všetko do absolútnych základov. Všetko sa pokúsime udržať jednoducho ako to len pôjde, aby ste to čo sa dozviete, mohli použiť okamžite vo svojej príprave: Zlepšenie výkonu, rýchlosť, explozívnu silu a koordináciu, zníženie rizika zranenia a môžete sa dostať na vrchol svojho fyzického potenciálu.

Verte mi, určite sa totiž po nejakom čase nechcete poohliadnuť naspäť a premýšľať nad otázkami „čo ak“. Tu je teda všetko to, čo hráč potrebuje na zvýšenie sily a získanie väčšej explozívnej sily. Ukážem vám ako sa dostať do najlepšej formy - do formy svojho života. Všetko čo k tomu potrebujete, sú tieto časom overené techniky.

Nechcem tvrdiť, že toto je jediná a pravá pravda pokiaľ ide o tréning pre futbalistov. Určite existuje veľa metód ktoré fungujú prinajmenšom veľmi slušne. Môžem vám ale povedať nasledovné: Toto čo vám teraz ponúkam, sú tie najlepšie a najnovšie tréningové informácie, ktoré sú známe. Všetko je vyskúšané, otestované a pravdivé. Verte mi, funguje to! Na zlepšenie rýchlosti pri futbale musíte zlepšiť silu. Na zlepšenie explozívnej sily sa musíte zamerať na silu.

 

Tento prístup k fyzickému zlepšovaniu je úspešne využívaný už dekády a na pravidelnej báze produkuje tituly. Silnejší atléti sú rýchlejší, viac explozívni s rýchlejším štartom. Toto je cesta ako zlepšiť rýchlosť a explozívnu silu pre futbal. Toto ma privádza k ďalšiemu bodu: Verte mi, ale nespoliehajte sa iba na moje slovo, prosím nie! Jednoducho sa pozrite na výsledky. Jediný racionálny prístup k tréningu futbalu je ten, ktorý je postavený na skutočných výsledkoch. Keď to, čo robíte jasne zlepšuje výkonnosť, viete že ste niečomu na stope.

 

Zlepšuje to hru z celkového hľadiska? Ste rýchlejší, explozívnejší...vystrelila vaša rýchlosť a explozívnosť do nebies? Tieto a iné parametre môžu a podľa môjho názoru by určite mali byť pravidelne testované. Zamerajme sa na nasledujúce:

  • Vertikálny výskok
  • Štarty na 10m
  • Rýchlosť lopty (laserová pištoľ)
  • Testovanie maximálnej váhy pre jedno opakovanie pre hlavné cviky

Poviem to znova, formou informácií o tréningu futbalu na tejto stránke – ak ich použijete – budete dosahovať požadované výsledky. Zlepšením rýchlosti a explozívnej sily zlepšíte fyzickú futbalovú výkonnosť.

Sila je základom všetkého.

Žiadna vytrvalostná-rýchlosť neexistuje bez rýchlosti.

Žiadna rýchlosť neexistuje bez explozívnej sily.

Žiadna explozívnosť neexistuje bez sily.

Žiadna silová vytrvalosť neexistuje bez sily.

Sila je základ všetkého.

 

ALE: Hypertrofia (svalová hmota) na správnych miestach a správneho druhu – je základ pre futbalovú silu.

Racionálne: po prvotnom nabraní hmoty, je čisto iba rýchlostný/ explozívny/ silový tréning využívaný ako základ. Ďalšie prírastky budú funkčnou hypertrofiou (čítaj: využiteľná svalová hmota).

Z toho vyplýva, že na vybudovanie kvalitnej explozívnej sily je potrebné po úvodných prírastkoch zlepšiť silu. Vidíte teraz celú mozaiku?

Každý jeden chce byť explozívnejší. To je v poriadku. To je to, čo naozaj potrebujete pre futbal. Takže ešte raz a naposledy: Základom pre túto explozívnosť je sila.

Pokračovanie v druhej časti už čoskoro....

 

 

Zdroj: http://vici.is/?page_id=517

facebook instagram google+ youtube